SOMTservis s.r.o. - poskytovatel internetu

Průvodce připojením

Zde je pro Vás připraven stručný průvodce bezdrátovým připojením k síti SOMTServis. Přečtěte si následující řádky, které Vám dají představu, jak bude celé Vaše připojení k Internetu probíhat:

První fáze

Diagnostika možnosti připojení: Na základě Vaší objednávky (můžete provést zde) Vás kontaktuje náš technik a položí Vám několik otázek, které se budou týkat Vašeho zaměření a domluvení termínu jeho návštěvy u Vás.

 

Zaměření a kontakt

Nejdříve je zapotřebí zaměřit Vaši polohu Kontaktujte nás a pošlete nám svoji adresu, abychom mohli orientačně posoudit možnost Vašeho připojení do sítě SOMTservis.

Ověření dostupnosti

Poté je zapotřebí ověřit viditelnost z místa kde bude umístěna Vaše anténa na náš přípojný bod. Nejjednoduší cesta jak tak učinit je nás kontaktovat a technik vybaven potřebnou technikou by Vás navštívil a ZDARMA by provedl proměření síly signálu.

Výběr umístění antény

Vhodná pozice bývá na střeše (u rodinných domků), u panelových domů při dobrém výhledu vně za oknem. Náš technik Vám s umístěním poradí. V rodinných domech prosím zajistěte přístup do půdních prostor domu.

 

Druhá fáze

Výběr vhodného hardwaru: Veškeré zařízení obstaráme my a je zahrnuto v nabídce. Pokud si budete přát obstarat zařízení sami,poradíme Vám jaké a kde si objednat.

Výběr hardwaru

Veškeré zařízení obstaráme my a je zahrnuto v nabídce. Pokud si budete přát obstarat zařízení sami,poradíme Vám jaké a kde si objednat.

Instalace

Nainstalujeme věškeré zařízení, které je nutné k připojení Vaší domácnosti k internetu. Namontujeme anténu, nainstalujeme propojovací kabely, bezdrátové zařízení a všechny potřebné komponenty do počítače..

Nastavení

Nastavíme Váš počítač a zaškolíme v základních pravidlech údržby bezdrátového zařízení. V případě počítače používaného dětmi, nastaví technik vhodné dětské filtry pro zamezení přístupu k nevhodnému internetovému obsahu.

Smlouvy

Technik zodpovědný za instalaci s Vámi podepíše příslušné předávací protokoly na instalovaný hardware a jménem společnosti s Vámi doplní a podepíše smlouvy a poskytování služeb. Samozřejmostí je i vysvětlení našich obchodních podmínek.

Kolik zaplatíte?

Pokud Vám přístup k internetu instalují naši technici, zaplatíte od 0,- Kč do 3000 Kč, cena je závislá  na délce smluvního závazku, dále na náročnosti montáže, délky kabeláže a instalací dalších zařízení (domácí AP, switche, atd..). V ceně je zahrnuto zařízení, montáž i zaškolení.